TULOKSET

                                     Pahoittelemme tulosten julkaisun viivästymistä.

KEHÄ 1   tuomari: Bjørn Stene, Tanska

HARLEKIINI

UROKSET PENTULUOKKA 7- 9 kk

1 JÄTTILÄISEN LOITSUN LÖNNROTH FI16246/17

om. Johanna Helin-Salminen, Vuohiniemi

Tulokset: 2 KP

JÄTTILÄISEN LOMONOSOV FI16255/17

om. Saija Skogster, Helsinki

Tulokset: 1 KP ROP-PEN BIS 2 PEN

UROKSET NUORTENLUOKKA 15-24 kk

FINSKILÄN ADMIRAL FI10160/16

om. Tanja Keränen & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP VPU3

FINSKILÄN AGITATOR FI10161/16

om. Pia Haume & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 2 KP VPU4

5 GRANDE GREMIN'S I DID IT WITH MIHAVANA FI36304/16

om. Anna-Mari Vuori & Janne Vuori, Prunkila

Tulokset: POISSA

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

JÄTTILÄISEN ISIDORUS JAY FI33036/15

om. Heli Karjalainen & Marko Malinen, Kajaani

Tulokset: 3 KP

MI'HAVANA JAFAR AT HOPPINGHAM FI48059/14 FI CH

om. Anitta Kilpeläinen & Teppo Hakonen, Pori

Tulokset: 2 KP VPU2

MI'HAVANA JEDI FI48058/14 FI-EE-LT MVA, JV-15, LTV-17

om. Anette Laihoaho & kasv., Pusula

Tulokset: 1 KP VPU1 VSP BIS2-VSP

UROKSET SENIORILUOKKA 6 V.-8 V.

JÄTTILÄISEN ÄKÄSLOMPOLO FI20866/11 HEJW-11

om. Sonja & Turo Nurminen, Preitilä

Tulokset: 1 KP

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15 kk

10· VINTAGE HOPPINGHAM ROYAL DE ALLURE AVILANA UKU.0302025

om. Anitta Kilpeläinen & Harri Kuusisto & Auli Haapiainen-Liikanen, Pori

Tulokset: 1 KP VPN2 ROP-JUN BIS1-JUN

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

11· FINSKILÄN ACE FOR HAINARON FI10158/16

om. Satu Eerola, Renko

Tulokset: 2 KP

12· FINSKILÄN AMBROSIA FI10156/16

om. Taija Kela & Kari Mikkonen, Kekkonen

Tulokset: 1 KP VPN4

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

13· ERKKERTIN LOVE LOVE HOPPINGHAM FI10230/13

om. Anitta Kilpeläinen, Pori

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP BIS3

14· HOPPINGHAM'S RHYTHM'N DIAMONDS FI44081/14

om. Anitta Kilpeläinen, Pori

Tulokset: 1 KP VPN3

15· JÄTTILÄISEN HORTENSIA FI29435/15

om. Kati Nieminen & Johanna Helin-Salminen, Renko

Tulokset: 4

16 THE GIANT ANGELS DAZZLE DAYA FI19071/15

om. Satu Eerola & Taija Kela, Renko

Tulokset: 3

NARTUT SENIORILUOKKA 6 v.-8 v.

17· JÄTTILÄISEN ANGERVO FI58815/11 SF-EE MVA

om. Helena Seppälä, Helsinki

Tulokset: POISSA

18· PERFECT SUNSHINE DIES FELICES FI56020/10

om. Piia Viuhko, Lielax

Tulokset: 1 KP

KASVATTAJALUOKKA

K1. KENNEL FINSKILÄN

om. Taija Kela & Kari Mikkonen, Kekkonen

Tulokset: 1 KP ROP-KAS BIS4-KAS

K2. KENNEL JÄTTILÄISEN

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 2 KP

JÄLKELÄISLUOKKA

J1. VOZDUKH VREMENI MILANA FI13656/15

om. Kari Mikkonen & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP ROP-JÄL BIS3-JÄL

MANTTELI

UROKSET NUORTENLUOKKA 15-24 kk

19· FINSKILÄN ADJUTANT FI10162/16

om. Heidi Vesanto & Max Nuutinen & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 2 KP VPU2

20· FINSKILÄN ATOMBOMB OF LOVE FI10163/16

om. Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP VPU1 VSP

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

21· MI'HAVANA JAGUAR FI48060/14

om. Anna-Mari Vuori & Janne Vuori, Marttila

Tulokset: POISSA

UROKSET SENIORILUOKKA 6 v.-8 v.

22· JÄTTILÄISEN ÄDJUTANT FI20864/11 FI CH

om. Kari Mikkonen & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP VPU3

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

23· FINSKILÄN ADMINISTRATOR FI10159/16

om. Pia Haume & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP

24· FINSKILÄN BOUNCEMEISTER RR FI29007/16

om. Taija Kela & Kari Mikkonen, Kekkonen

Tulokset: 2

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

25· JÄTTILÄISEN EUPHRASIA FIN FI39803/13

om. Raija Schiewek, Vantaa

Tulokset: ei sij.

26· JÄTTILÄISEN FREJA FI28899/14

om. Outi Pakola & Kati Nieminen, Pertteli

Tulokset: 2 KP VPN3

27· JÄTTILÄISEN HELLEBORINE FI29437/15

om. Noona Smura, Järvenpää

Tulokset: 4 KP

28· JÄTTILÄISEN ILLUSIA PINK FI33033/15

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 3 KP VPN4

29· OZAENAS SO CUTE FI32183/14

om. Anna-Mari Vuori, Marttila

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP

NARTUT SENIORILUOKKA 6 v.-8 v.

30· GRAND OAK'S SCARLETT O'HARA FI22372/10

om. Sari Forsstén, Forssa

Tulokset: 1 KP VPN2

KASVATTAJALUOKKA

K3. KENNEL FINSKILÄN

om. Taija Kela & Kari Mikkonen, Kekkonen

Tulokset: 2 KP

K4. KENNEL JÄTTILÄISEN

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 1 KP ROP-KAS

JÄLKELÄISLUOKKA

J2. JÄTTILÄISEN ÄDJUTANT FI20864/11 FI CH

om. Kari Mikkonen & Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP ROP-JÄL BIS2-JÄL

PLATTENHUND

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk- 6 v.

31· JÄTTILÄISEN FRAGOLA ALNUS FI28898/14

om. Janne Suominen & Tanja Aitamaa, Nakkila

Tulokset: 1 KP VPU1 ROP

KELTAINEN

UROKSET BABYLUOKKA 5-7 kk

32    EDENDANE'S HOCUS POCUS ZILIOCUS FI20100/17

om. Netta Keyriläinen, Vantaa

Tulokset: 2 KP

33· EDENDANE'S SIM SALA BIM FI20101/17

om. Tiia Ikäheimonen, Jyväskylä

Tulokset: 1 KP ROP-PEN BIS1-PEN

UROKSET JUNIORILUOKKA 9-15 kk

34· DUPLO HH DIAPLO GREAT DANE FI38752/17

om. Miia Saukola, Sastamala

Tulokset: 2 KP

35· LOVE-DANE'S KISS WISH FI38431/16

om. Sanna Hänninen, Paimio

Tulokset: 1 KP VSP-JUN

UROKSET NUORTENLUOKKA 15-24 kk

36· RED RUBLEV NO ONE BUT YOU FI56151/15 LT-EE JMVA

om. Pekka & Merja Laine, Hyvinkää

Tulokset: 1 KP

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

37· ALDER GLADE'S ENDURE FI20193/14 CIB, FI-EE-LV-LT-BALT-RU CH

om. Johanna Jokimies, Virolahti

Tulokset:3 KP VPU4

38· DIPLOMATIC'S NORMAN BATES FI16763/14

om. Jani Holkeri, Livonsaari

Tulokset: 4 KP

39· EDENDANE'S NEWS FLASH FI27850/14 FI MVA, V-16

om. Marika Siltavirta, Kempele

Tulokset: 1 KP VPU1 VSP BIS3-VSP

40· RITZYPAL'S FUNNY SIDE UP FI37410/14 FI MVA, HEJW-15, JV-15

om. Kristiina Kreula & Joni Maunu, Mellilä

Tulokset: 2 KP VPU2

UROKSET SENIORILUOKKA 6 V. -8 V.

41· EURO POWER DIAMOND FI33987/10 FI33987/10

om. Sofia Virta, Piikkiö

Tulokset: 1 KP VPU3

42· LOVE-DANE'S GREAT SOUND FI30944/10 FI30944/10

om. Merja Lähteenmäki, Aura

Tulokset: 2 KP

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15 kk

43· LOVE-DANE'S KISS ME QUICK FI38433/16

om. Merja & Satu Lähteenmäki, Aura

Tulokset: 2 KP

44· RED RUBLEV ALWAYS ON MY MIND FI38465/16

om. Heidi Timonen, Nousiainen

Tulokset: 1 KP ROP-JUN BIS3-JUN

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

45· EDENDANE'S DIAMONDS ARE FOREVER FI55364/15 EE-LT JMVA

om. Netta Keyriläinen, Vantaa

Tulokset: 2 KP

46· EDENDANE'S DIAMONDS R BIG DEAL FI55367/15

om. Lars Lönnqvist & Helena Berghäll, Lohja

Tulokset: 4 KP

47· EDENDANE'S MY KIND OF DIAMOND FI55362/15

om. Jenna Jalonen & Totte Vivolin, Hyvinkää

Tulokset: 3 KP

48· EDENDANE'S SHINE LIKE A DIAMOND FI55363/15 HEJW-16

om. Teija Salmi-Aalto, Järvenpää

Tulokset: 1 KP VPN2

49· FERRERO OF XANTHARPYIA MET.DOG827/16

om. Kati-Maija Korhonen & Konsta Hiiri & Jenni Palletvuori, Kaarina

Tulokset: ei sij.

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

50· EDENDANE'S CENTERFOLD HOLDER FI27853/14

om. Kaisa & Ralf Westerlund, Helsinki

Tulokset: 4 kp

51· EDENDANE'S QUEEN OF HEARTS FI43473/12 FI MVA, HEW-14, HEW-16

om. Ulla Raitio, Espoo

Tulokset: 2 KP VPN4

52· EURO POWER HURRIGANE'S ROCK FI40489/13 EST JCH, EE-FI-MVA, V15, V16

om. Sofia Virta, Piikkiö

Tulokset: 3 KP

53· HOPPINGHAM'S I'M GOSSIP HOT GOSSIP FI28768/15 FI CH

om. Anitta Kilpeläinen, Pori

Tulokset: 1 KP VPN3

54· RED RUBLEV MY LITTLE PONY FI23650/14

om. Heidi Timonen & Leena Lappalainen, Nousiainen

Tulokset: ei sij.

NARTUT SENIORILUOKKA 6 v-8 v.

55· RED RUBLEV REBEL YELL FI59430/09 CIB

om. Heidi Timonen, Nousiainen

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP BIS1

KASVATTAJALUOKKA

K5. KENNEL EDENDANE'S

om. Teija Salmi-Aalto, Järvenpää

Tulokset: 1 KP ROP-KAS BIS1-KAS

JÄLKELÄISLUOKKA

J3. EDENDANE'S QUEEN OF HEARTS FI43473/12

om. Ulla Raitio, Espoo

Tulokset: 1 KP ROP-JÄL BIS1-JÄL


KEHÄ 2     tuomari: Katrine Lawaetz, Tanska

HARMAA HARLEKIINI

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

56· GRAND OAK'S SILVERBOLT FI18358/15

om. Jaana Uutela & Sari Forsstén-Klint, Lepsämä

Tulokset: 1

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15 kk

57· DANEMANIAN EXTRATERRESTIAL TREASURE FI51449/16

om. Taija Kela, Kekkonen

Tulokset: 1 KP ROP-JUN

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

58· GRANDE GREMIN'S I M COLOR FANTASY FI36309/16

om. Jaana & Ann-Marie Uutela, Lepsämä

Tulokset: 1 KP VPN3

59· JÄTTILÄISEN JUBILEE DIAMOND FI22401/16

om. Kati Nieminen & Elsi Vaajaranta, Renko

Tulokset: 2

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

60· ERKKERTIN LOVIN'IT' HOPPINGHAM FI10228/13

om. Viivi & Leevi & Kimi Hämäläinen, Pomarkku

Tulokset: 4

61· JÄTTILÄISEN BERTEROA INCANA EJ29758/12

om. Sonja & Turo Nurminen, Preitilä

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP

62· JÄTTILÄISEN DIAMOND EJ38836/13

om. Heli Karjalainen & Marko Malinen, Kajaani

Tulokset: 3

63· JÄTTILÄISEN IRIS PINK FI33032/15

om. Karolina Kulmala, Perttula

Tulokset: 2 KP VPN2

NARTUT SENIORILUOKKA 6-8 V.

64· HOPPINGHAM'S PHANTOM OF THE OPERA FI29043/10

om. Viivi & Leevi & Kimi Hämäläinen, Pomarkku

Tulokset: 1 KP VPN4

KASVATTAJALUOKKA

K6. KENNEL JÄTTILÄISEN

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 1 KP ROP-KAS BIS3-KAS

TIIKERIJUOVAINEN

NARTUT PENTULUOKKA 7-9 kk

65· CHIC CARELIA'S MAGICAL MOMENTS FI11202/17

om. Hanna Sulantaus-Eskola, Koski tl

Tulokset: 1 KP ROP-PEN BIS3-PEN

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

66· HOPPINGHAM'S I'M NEWS HOT NEWS FI28763/15

om. Anitta Kilpeläinen, Pori

Tulokset: 3

67· HOPPINGHAM'S I'M RUMOR HOT RUMOR FI28764/15

om. Mira Hakonen, Pori

Tulokset: 1 KP VPU1 VSP BIS1-VSP

68· HOPPINGHAM'S I'M STORY HOT STORY FI28762/15

om. Niina Mäki-Kuutti & Eki Tasanko, Kauhajoki

Tulokset: 2 KP VPU2

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

69· RED RUBLEV NEVER NEVER LAND FI56149/15

om. Mia Majuri, Asikkala

Tulokset: 1 KP VPN4

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

70· HOPPINGHAM'S I'M WHISPER HOT WHISPER FI28766/15

om. Anitta Kilpeläinen & Carita & Jari Luoma, Pori

Tulokset: 1 KP VPN2

71· NORDICCOOL ARTIC LIGHT FI33175/14

om. Hanna Lehtonen, Masku

Tulokset: 3

72· RED RUBLEV BEING ME FI16480/15

om. Mia Majuri, Asikkala

Tulokset: 2 KP VPN3

73· WUNDERVOLL BAWARIA FI40247/12

om. Kristiina Kreula & Joni Maunu, Mellilä

Tulokset: 4

NARTUT VETERAANILUOKKA yli 8 V.

74· EDENDANE'S MONA LISA SMILE FI48907/09

om. Lars Lönnqvist & Helena Berghäll, Lohja

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP-VET ROP BIS1-VET BIS2

75· GLADE'S GLORIA GREAT-M FI30044/09

om. Aija Seppänen, Jäniksenlinna

Tulokset: POISSA

KASVATTAJALUOKKA

K7. KENNEL HOPPINGHAM'S

om. Anitta Kilpeläinen, Pori

Tulokset: 1 KP ROP-KAS BIS2-KAS

SININEN

UROKSET JUNIORILUOKKA 9-15 kk

76· GENEDDA GRAND PRIX FI48181/16

om. Jani Holkeri, Livonsaari

Tulokset: 1 KP VPU1 VSP-JUN VSP

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

77· DANEMANIAN COOL CHARMING BLUE FI35570/14

om. Marika Rytinki, Ryttylä

Tulokset: 2

78· GRANDE GREMIN'S ESPECIAL STAR FI47609/13

om. Ann-Marie & Jaana Uutela, Lepsämä

Tulokset: 1

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15 kk

79· ESPERANZAPARAGREMINS FI44475/16

om. Erja Losio & Heidi Wahlman, Sipoo

Tulokset: POISSA

80· GRAZILANGNETA FI44478/16

om. Hugo Rinkinen, Hämeenlinna

Tulokset: 2 KP

81· UNAGRADABLESORPRESA FI44476/16

om. Mia Viljanen, Levanto

Tulokset: 1 KP VPN4 ROP-JUN BIS2-JUN

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

82· GRANDE GREMIN'S HELLO KITTY FI32321/16

om. Teija Saarinen & Kati Nieminen, Mynämäki

Tulokset: 1 KP

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

83· C'MON ONE AND ONLY FI50958/13

om. Taina Kopra, Nukari

Tulokset: 2

84· HORSEBJERG NOT A BAD LOSER FI32508/15

om. Tapio Lappalainen, Nousiainen

Tulokset: 2 KP VPN3

85· SOVEREIGNDANES'S BABY BUBBLES FI43027/12

om. Janina Savela, Hämeenlinna

Tulokset: 1 KP VPN2

NARTUT VETERAANILUOKKA yli 8 v.

86· NOLANA S ISAEVSKOGO PODVORYA FI20960/10

om. Johanna Jokimies, Virolahti

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP-VET ROP BIS2-VET BIS4

JÄLKELÄISLUOKKA

J4. SOVEREIGNDANES'S BABY BUBBLES FI43027/12

om. Janina Savela, Hämeenlinna

Tulokset: POISSA

MUSTA

UROKSET PENTULUOKKA 7-9 kk

87· JÄTTILÄISEN LOITSUN LAKRITSI FI16254/17

om. Sari & Ari Änkö, Ikaalinen

Tulokset: 1 KP VSP-PEN

NARTTU PENTULUOKKA 7-9 kk

88· AMADOR N DUNDANE W MAID IN THE SHADE WS56513501

om. Kirsi Mäki, Raisio

Tulokset: 3

89· JÄTTILÄISEN LOITSUN LEMMIKKI FI16249/17

om. Noona Smura & Kati Nieminen, Järvenpää

Tulokset: 4

90· JÄTTILÄISEN LUZULA PILOSA FI16244/17

om. Ilse Puntti, Espoo

Tulokset: ei sij.

91· JÄTTILÄISEN LYCOPODIUM CLAVATUM FI16253/17

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 1 KP ROP-PEN BIS4-PEN

92· TALIEKIN ELITA ONE FI30652/17

om. Sanna Tevaluoto, Turku

Tulokset: 2 KP

UROKSET NUORTENLUOKKA 15-24 kk

93· C'MON THE BLACK DRAGOON FI12223/16

om. Tiina Aalto & Mikko Tuominen, Hämeenlinna

Tulokset: 1 KP VPU1 VSP BIS4-VSP

94· JÄTTILÄISEN KEEP THE FLAME OTIS FI33139/16

om. Heli Karjalainen & Marko Malinen, Kajaani

Tulokset: 2

UROKSET AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

95· BONEL I'M IRRESISTIBLE FI31664/15

om. Miia Saukola, Sastamala

Tulokset: 1 KP VPU2

96· C'MON PLEASE BY MY STAR FI46582/13

om. Taina Kopra, Nukari

Tulokset: 3 KP

97· GRANDE GREMIN'S FAVOURITE FLORIUS FI48544/

om. Minna Hopia, Nokia

Tulokset: 2 KP VPU4

98· NORDIC GIANT'S HIGH VOLTAGE NO42320/15

om. Marika Rytinki & kasv, Ryttylä

Tulokset: 4

UROKSET SENIORILUOKKA 6-8 v.

99· DANE KHAN MILO FI38519/11

om. Tuija Nummi, Vahto

Tulokset: 1 KP VPU3

100. RIVERCREST GEORGE CLOONEY FI60196/09

om. Kirsi Mäki, Raisio

Tulokset: 2

NARTUT JUNIORILUOKKA 9-15 kk

101· GENEDDA GÃTEAU D'ANNIVERSAIRE FI48182/16

om. Kaisa & Eetu Sandbacka, Minkiö

Tulokset: 1 KP VPN3 ROP-JUN BIS4-JUN

NARTUT NUORTENLUOKKA 15-24 kk

102 JÄTTILÄISEN JUNIPERUS COMMUNIS FI22399/16

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 3

103 PERFECT SUNSHINE IMPRESSIVE ILLUSION FI34918/16

om. Miia Kankeri, Nakkila

Tulokset: 1 KP VPN1 ROP

104 PERFECT SUNSHINE IT'S GONNA BE ME FI34915/16

om. Anna Heikkinen, Hyvinkää

Tulokset: 2

105 VUORENHALTIAN BIRGITTA SISUNTYTÄR FI19591/16

om. Sami Vuorenhaltia, Ryttylä

Tulokset: 4

NARTUT AVOINLUOKKA 24 kk-6 v.

106 BONEL I'M PRETTY ONE FI31661/15

om. Tuija Nummi & Anna Heikkinen, Vahto

Tulokset: 4

107 C'MON PRINCESS OF THE RING FI46583/13

om. Miia Kankeri, Nakkila

Tulokset: ei sij.

108 GRAND OAK'S BUMBLEBEE FI18355/15 FI-LT MVA, TLNJV-16

om. Sari Forsstén, Forssa

Tulokset: 3

109 GRANDE GREMIN'S DARK ART BY BLUE FI39892/12

om. Marika Rytinki, Ryttylä

Tulokset: 1 KP VPN2

110 JÄTTILÄISEN GALIUM BOREALE FI30682/14

om. Stina Sointula & J-P Jouti, Halikko

Tulokset: 2 KP VPN4

NARTUT VETERAANILUOKKA yli 8 v.

111 DOGIWOGIN FT JA'QUEALAH FIN57892/08

om. Sanna Tevaluoto, Turku

Tulokset: 1

KASVATTAJALUOKKA

K8 KENNEL JÄTTILÄISEN

om. Kati Nieminen, Renko

Tulokset: 1 KP ROP-KAS

JÄLKELÄISLUOKKA

J5 C'MON PLEASE BY MY STAR FI46582/13

om. Taina Kopra, Nukari

Tulokset: 1 KP ROP-JÄL BIS4-JÄL


LAPSI & KOIRA 2017           VAPPU LAIHOAHO, Pusula

JUNIOR HANDLER 2017      Hugo Rinkinen, Hämeenlinna

2. Sini Viljanen, Levanto

3. VIIVI HÄMÄLÄINEN, Pomarkku

PARIKILPAILU  

BIS 1 SMIRNOV SERGEI, Hämeenlinna

BIS 2 KILPELÄINEN ANITTA, Pori

BIS 3 TEVALUOTO SANNA, Turku

BIS 4 HÄMÄLÄINEN KATRI, Pomarkku